{{featured_button_text}}
Quote logo

nwipreps.com

Schedule

Tuesday

Boys Cross Country

River Forest at Lake Station, 4:30 p.m.

Hammond at Morton, 4:30 p.m.

Valparaiso Jamboree (field includes Boone Grove, Bowman, Hebron, Hobart, Kouts, Morgan Twp., Roosevelt, Washington Twp., West Side, Westville, Whiting), 4:30 p.m.

North Judson at South Central, 5 p.m.

Girls Cross Country

Hammond at Morton, 4:30 p.m.

River Forest at Lake Station, 4:30 p.m.

Valparaiso Jamboree (field includes Boone Grove, Bowman, Hebron, Hobart, Kouts, Morgan Twp., Roosevelt, Washington Twp., West Side, Westville, Whiting), 4:45 p.m.

North Judson at South Central, 5 p.m.

Boys Golf

Marian Catholic at Benet, 3:30 p.m.

Argo at T.F. South, 4:30 p.m.

Reavis at T.F. North (Burnham Golf Course), 4:30 p.m.

Girls Golf

Hanover Central at Lowell, 4 p.m.

LaPorte, Portage at Crown Point, 4 p.m.

Lake Central, Merrillville at Chesterton, 4 p.m.

Michigan City at Valparaiso, 4 p.m.

Bishop Noll, Boone Grove at Griffith, 4:15 p.m.

Calumet, Wheeler at South Central, 4:30 p.m.

Boys Soccer

Marian Catholiv vs. Fenwick at Windy City Classic, 4:30 p.m.

Victory Christian at Morgan Twp., 4:30 p.m.

La Lumiere at Portage Christian, 5 p.m.

Bishop Noll at Lowell, 6:30 p.m.

Boone Grove at Griffith, 6:30 p.m.

TF United vs. Bolingbrook at Windy City Classic, 6:30 p.m.

Hobart at Clark, 7 p.m.

Girls Soccer

Morgan Twp. at Boone Grove, 4:30 p.m.

Marquette at Kouts, 4:45 p.m.

Hebron at Wheeler, 5 p.m.

Michigan City at Lake Central, 5 p.m.

Valparaiso at Chesterton, 5 p.m., WEFM-FM (95.9), www.rrsn.com

Lafayette Harrison at Illiana Christian, 5:30 p.m.

Keep reading for FREE!
Enjoy more articles by signing up or logging in. No credit card required.

LaPorte at Merrillville, 6:15 p.m.

Crown Point at Portage, 6:30 p.m.

Griffith at Andrean, 6:30 p.m.

Boys Tennis

Highland at Merrillville, 4 p.m.

Calumet at Morton, 4:30 p.m.

Clark at Hammond Academy, 4:30 p.m.

E.C. Central at Griffith, 4:30 p.m.

Hammond at Illiana Christian, 4:30 p.m.

Lowell at Portage, 4:30 p.m.

Marquette at S.B. Riley, 4:30 p.m.

Kankakee Valley at Knox, 4:45 p.m.

River Forest at Hanover Central, 5 p.m.

Girls Tennis

T.F. South at Oak Lawn, 4:30 p.m.

Boys Volleyball

Boone Grove at Hebron, 5 p.m.

Morgan Twp. at Kouts, 6:30 p.m.

Westville at LaCrosse, 6:30 p.m.

Girls Volleyball

Calumet at Morton, 5 p.m.

Chesterton at LaPorte, 5 p.m.

Lake Central at Valparaiso, 5 p.m.

Portage at Michigan City, 5 p.m.

Lincoln-Way Central at T.F. South, 5:30 p.m.

Manteno at Illiana Christian, 5:30 p.m.

Covenant Christian at Westville, 6 p.m.

La Lumiere at Portage Christian, 6 p.m.

Crown Point at Merrillville, 6:30 p.m.

Hobart at Wheeler, 6:30 p.m.

Knox at Morgan Twp., 6:30 p.m.

Lowell at Hanover Central, 6:30 p.m.

Whiting at Boone Grove, 6:30 p.m.

Kouts at South Central, 7 p.m.

Rensselaer at Kankakee Valley, 7 p.m.

S.B. Clay at Marquette, 7 p.m.

 

0
0
0
0
0