Skip to main content
You are the owner of this article.
You have permission to edit this article.
Edit
Prep schedule
agate urgent

Prep schedule

Tennis

Baseball

Boone Grove at Hobart, 4:30 p.m.

Brooks at Marian Catholic, 4:30 p.m.

Calumet Christian at Kouts, 4:30 p.m.

Gavit at 21st Century, 4:30 p.m.

Illiana Christian at Bishop Noll, 4:30 p.m.

John Glenn at South Central, 4:30 p.m.

TF North at Lemont, 4:30 p.m.

TF South at Oak Forest, 4:30 p.m.

West Central at North Newton, 4:30 p.m.

Lowell at Clark, 4:45 p.m.

Highland at Whiting, 5 p.m.

River Forest at Morgan Twp., 5 p.m.

Washington Twp. at EC Central, 5 p.m.

Boys Golf

Illiana Christian at Highland, 4 p.m.

Morton at EC Central (Lost Marsh), 4 p.m.

Chesterton, Crown Point at Valparaiso (Forest Park), 4:30 p.m.

Merrillville, Portage at Michigan City (Municipal), 4:30 p.m.

Westville at LaLumiere, 4:30 p.m.

Softball

Bishop Noll at Andrean, 4:30 p.m.

Hammond Academy at Hammond, 4:30 p.m.

Knox at LaCrosse, 4:30 p.m.

Lake Central at LaPorte, 4:30 p.m., WEFM-FM (95.9)

Marian Catholic at Marist, 4:30 p.m.

Marquette at New Prairie, 4:30 p.m.

Oregon-Davis at Victory Christian, 4:30 p.m.

TF North at Lemont, 4:30 p.m.

TF South at Oak Forest, 4:30 p.m.

Lowell at Highland, 4:45 p.m.

Clark at River Forest, 5 p.m.

Illiana Christian at Munster, 5 p.m.

Morton at Lake Station, 5 p.m.

Whiting at Morgan Twp., 5 p.m.

Hobart at Griffith, 5:30 p.m.

Girls Tennis

Hobart at Munster, 4 p.m.

Crown Point at Merrillville, 4:15 p.m.

Michigan City at Lake Central, 4:15 p.m.

Valparaiso at Portage, 4:15 p.m.

Andrean at Lake Station, 4:30 p.m.

Chesterton at LaPorte, 4:30 p.m.

Clark at Hammond Academy, 4:30 p.m.

Hammond at Morton, 4:30 p.m.

Hanover Central at Boone Grove, 4:30 p.m.

Whiting at Calumet, 4:30 p.m.

Kankakee Valley at Lowell, 4:45 p.m.

Marquette at Illiana Christian, 5 p.m.

North Newton at Griffith, 5 p.m.

Boys Track

Highland Invitational (field includes Andrean, Bishop Noll, Calumet, Clark, EC Central, Gary Lighthouse, Gavit, Griffith, Hammond, Hammond Academy, Illiana Christian, Lake Central, Morton, Munster, South Shore International, Wheeler), 4:30 p.m.

Tri-meet at TF South, 4:30 p.m.

North Newton at River Forest, 5 p.m.

Girls Track

Highland Invitational (field includes Andrean, Bishop Noll, Calumet, Clark, EC Central, Gary Lighthouse, Gavit, Griffith, Hammond, Hammond Academy, Illiana Christian, Lake Central, Morton, Munster, South Shore International, Wheeler), 4:30 p.m.

TF North at Thornwood, 4:30 p.m.

Tri-meet at TF South, 4:30 p.m.

North Newton at River Forest, 5 p.m.

Boys Volleyball

Illiana Christian at TF United (TF North), 6 p.m.

Marian Catholic at Notre Dame, 6 p.m.

0
0
0
0
0

Be the first to know

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

 2021 ESCC All-Conference Spring boys soccer and girls volleyball 

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News

Crime

Entertainment & Dining

Latest News

Local Sports

NWI Prep Sport News

Weather Alerts