Skip to main content
You are the owner of this article.
You have permission to edit this article.
Edit
High school results
agate urgent

High school results

Baseball Stock

Tuesday’s Results

Baseball

Crown Point 7, Chesterton 3

Crown Point;021 400 0 — 7 13 x
Chesterton;100 110 0 — 3 6 x

2B – C. Curiel, C. Bachman, C. Wignall (CP); M. McElfresh, J. Roof, R. Donley (C). Pitching summary – Crown Point — W. Pettit (7 IP, 6 H, 3 R, 2 ER, 0 BB, 6 SO). Chesterton — N. Scott (3 2/3 IP, 11 H, 7 R, 7 ER, 1 BB, 1 SO), G. Campbell (3 1/3 IP, 2 H, 0 R, 0 BB, 4 SO). Leading hitters — Crown Point — C. Curiel (2-3, 2B, RBI, BB), C. Bachman (2-4, 2B, R), E. Santaguida (3-4, R, RBI). Chesterton — M. McElfresh (2B, R), R. Donley (2-3, 2B, RBI). Records — Crown Point 18-6 (10-3 DAC), Chesterton 9-13 (6-9).

Gavit 16, EC Central 0 (5 inn.)

EC Central;000 00 — 0 0 4 
Gavit;292 3x — 16 14 0 

2B – Stepek, Vukobratovich, Peppers (G). 3B – Peppers (G). Pitching summary – EC Central – Rojas (2 IP, 10 H, 11 R, 5 ER, 2 BB, 3 SO), Silva (2 IP, 4 H, 5 R, 3 ER, 3 BB, 2 SO). Gavit – Medrano (5 IP, 0 H, 0 R, 2 BB, 13 SO). Leading hitters – Gavit – Vukobratovich (3-4, 2B, 3 R, 5 RBI), Peppers (3-3, 2B, 3B, 3 R, RBI), Dziepak (3-3, 2 R, 2 RBI), Stepek (2B), Tiscareno (3 RBI).

Lake Central 13, Portage 0 (5 inn.)

Lake Central;105 70 — 13 12 2 
Portage;000 00 — 0 0 3 

2B – Adamczewski, Knopf (LC). HR – Warn, Doorn (LC). Pitching summary – Lake Central – Doorn (4 IP, 0 H, 0 R, 0 BB, 6 SO), Walters (1 IP, 0 H, 0 R, 0 BB, 1 SO). Portage – Szabo (3 IP, 8 H, 8 R, 5 ER, 2 BB, 1 SO), Fasto (1 IP, 2 H, 5 R, 0 ER, 2 BB, 2 SO), Laskowski (1 IP, 2 H, 0 R, 0 BB, 3 SO). Leading hitters – Lake Central – Adamczewski (3-4, 2B, 2 R, 3 RBI), Doorn (2-4, HR, 4 RBI), Weber (2-3, 2 R), Warn (HR, 2 R, 2 RBI), Knopf (2B, R, 2 RBI).

Reavis 14, TF North 4

Records — TF North 1-14 (1-14 SSC).

River Forest 17, Calumet 5 (5 inn.)

Calumet;031 01 — 5 6 2 
River Forest;266 3x — 17 12 1 

2B — Concepcion, Short (RF); Killins 2, Taylor (C). 3B — Johnson, Gunter (RF). Pitching summary – Calumet — Quiroz (2 IP, 13 R, 9 H, 3 SO, 4 BB), Taylor (2 IP, 4 R, 3 H, 4 SO, 2 BB). River Forest — Criswell (5 IP, 5 R, 3 ER, 6 H, 7 SO, 1 BB). Leader hitters – Calumet —  Killins (2-3, 2 2B, 2 R). River Forest — Concepcion (3-3, 2B, 4 R), Criswell (2-2, 2 RBI), Wilson (3R), Johnson (3-3, 3B, 3 R, 4 RBI), Duhe (1-2, 2 R).

Valparaiso 9, Michigan City 0

Valparaiso;000 411 3 — 9 9 1 
Michigan City;000 000 0 — 0 2 1 

2B – Ty Gill, Matt Levenda, Michael Zajac (V). HR – Dillon Rodriguez (V). Pitching summary – Valparaiso – Nolan Coil (7 IP, 2 H, 0 R, 2 BB, 7 SO). Michigan City – Nathan Painter (4 IP, 4 H, 5 R, 5 ER, 5 BB, 1 SO), Gavin Kaletha (3 IP, 5 H, 4 R, 3 ER, 2 BB, 6 SO). Leading hitters – Valparaiso – Zajac (2-2, 2B, R), Lucas Siewin (2-3, 2 R, RBI), Gill (2-4, 2B, R), Levenda (2B, R, 2 RBI), Rodriguez (HR, 3 RBI). Michigan City – Josh Floyd (2-2). JV score -- Valparaiso, 21-0.

Boys Golf

Chesterton 153, Lake Central 157, Portage 186

AT ROBBINHURST

PORTAGE – Tyler Cravens 44, Scotty Drescher 45, Tyler Holmquist 46, Jeremy Gutierrez 51.

Covenant Christian 183, Illiana Christian 193, South Central 216, Hebron (Inc.), North Newton (Inc.)

AT PALMIRA

(Front, par 35)

COVENANT CHRISTIAN – Jackson Wondaal 42, Abe Veldman 44, Josh DeYoung 47, Arthur Walstra 50.

ILLIANA CHRISTIAN – Zach Davids 45, Weston Beauvais 46, Don Woo 49, Ben Bruinsma 53.

SOUTH CENTRAL – Sam Haschel 41, AJ Senne 56, Philip Pezan 59, Nolan Ryan 60.

HEBRON – Drew Grennes 41, Nick Bell 48.

NORTH NEWTON – Elijah Bultema 60.

RECORDS – Illiana Christian 6-6.

Morgan Twp. 195, River Forest 218

AT INDIAN RIDGE

(Front, par 36)

MORGAN TWP. – Luke Hartley 43, Caleb Smith 44, Ethan Lesko 53, Gavin Braden 55.

RIVER FOREST – Aiden Yi 51, Chavel Bowen 51, Nathan Custin 56, Aaron Scheidt 60.

Softball

Hebron 12, Lowell 9

Hebron;105 004 2 — 12 16 x 
Lowell;004 230 0 — 9 8 x 

2B – Anderson 2, Cunningham, Fornuto (H); Braelyn Carter, Carley Walter (L). 3B – Alee Eaker (L). HR – Payton Williams (L). Pitching summary – Hebron – Cunningham (7 IP, 8 H, 9 R, 9 ER, 6 BB, 10 SO). Lowell – Alexis Janeczko (3 IP, 7 H, 6 R, 6 ER, 1 BB, 0 SO), Dana White (2 2/3 IP, 6 H, 4 R, 1 ER, 2 BB, 3 SO), Carley Walter (1 1/3 IP, 3 H, 2 R, 2 ER, 1 BB, 1 SO). Leading hitters – Hebron – Kinkade (5-5), Cunningham (3-5, 2B, RBI), Fornuto (2B, 3 RBI), Anderson (2-4, 2 2B). Lowell – Eaker (3B, 3 RBI), Walter (2B, 2 RBI), Williams (HR, 3 RBI).

Lake Central 10, LaPorte 0 (5 inn.)

LaPorte;000 00 — 0 4 2 
Lake Central;013 24 — 10 10 1 

3B – Adams, Conner, Mitchell (LC). HR – Doloszycki (LC). Pitching summary – LaPorte – Bearickx (4 1/3 IP, 10 H, 10 R, 8 ER, 5 BB, 2 SO). Lake Central – Pepkowski (5 IP, 4 H, 0 R, 0 BB, 13 SO).  Leading hitters – Lake Central – Conner (3-3, 3B, 2 R, 2 RBI), Adams (2-3, 3B, R, RBI), O’Drobinak (2-3, 2 R), Doloszycki (HR, 2 RBI), Mitchell (3B, 2 R, 2 RBI). Records — Lake Central 24-1 (12-1 DAC).

Wheeler 18, Bishop Noll 8 (5 inn.)

Bishop Noll;000 35 — 8 9 1 
Wheeler;343 26 — 18 14 4 

2B – Murray, Pavichevich, Ferreira (BN); Lewin, Weiland, Vincent, Chevalier (W). 3B – Crawford (BN); Wagoner 2 (W). HR – Burke (BN); Weiland, Ochall 2 (W). Pitching summary – Bishop Noll – Pavichevich (4 2/3 IP, 14 H, 18 R, 17 ER, 10 BB, 1 SO). Wheeler – Vincent (5 IP, 9 H, 8 R, 5 ER, 3 BB, 9 SO). Leading hitters – Bishop Noll – Crawford (2-2, 3B, 2 R, 2 RBI), Pavichevich (2-3, 2B, RBI), Burke (HR, 3 RBI), Ferreira (2B, 2 R, RBI), Murray (2B, RBI). Wheeler – Wagoner (4-5, 2 3B, 4 R, RBI), Weiland (3-4, 2B, HR, 4 R, 3 RBI), Ochall (2-3, 2 HR, 3 R, 5 RBI), Chevalier (2-4, 2B, 2 R, 3 RBI), Lewin (2B, 2 R, 2 RBI), Vincent (2B, RBI).

Girls Track

Chesterton Sectional

1. CHESTERTON 174.5, 2. VALPARAISO 163, 3. PORTAGE 71, 4. WHEELER 66.5, 5. LAPORTE 53, 6. NEW PRAIRIE 35, 7. WASHINGTON TWP. 30, 8. MICHIGAN CITY 15, 9. SOUTH CENTRAL 7, 10. WESTVILLE 5

(Top 3 individuals advance)

100 – 1. Camryn Dunn (C) 12.83, 2. Joanna Fields (V) 12.99, 3. Paige Schulte (Wh) 13.04, 4. London Holm (Wh) 13.19, 5. Ella Baltzell (We) 13.54, 6. Emma Sieman (C) 13.64.

200 – 1. Dunn (C) 26.48, 2. Jaedyn Lowe (P) 26.93, 3. Ava Jaime (V) 26.99, 4. Holm (Wh) 27.21, 5. Olivia Martinez (WT) 27.28, 6. Fields (V) 27.56.

400 – 1. Dunn (C) 58.98, 2. Martinez (WT) 59.60, 3. Ariana Steele (LP) 1:00.05, 4. Genesis Borom (P) 1:00.67, 5. Sophia Jaime (V) 1:00.68, 6. Brianna Hooton (NP) 1:01.33.

800 – 1. Kaylie Politza (V) 2:12.12, 2. Bree Gentry (C) 2:19.29, 3. Emma Hellwege (Wh) 2:21.76, 4. Ella Bensz (LP) 2:24.53, 5. Brenna Sobecki (LP) 2:25.97, 6. Angela Coulopoulos (V) 2:27.72.

1600 – 1. Politza (V) 5:02.96, 2. Bailey Ranta (C) 5:09.52, 3. Sobecki (LP) 5:19.28, 4. Ciara Bonner (C) 5:30.19, 5. Lillian Maldia (V) 5:34.29, 6. Elise Byers (Wh) 5:35.09.

3200 – 1. Ranta (C) 11:12.76, 2. Hailey Orosz (Wh) 11:23.57, 3. Lillian Zelasko (NP) 11:27.69, 4. Catherine White (C) 11:36.78, 5. Anika Anderson (V) 12:12.63, 6. Lucca Okeley (Wh) 12:23.57.

100 HUR – 1. Ramaya Hall (V) 16.40, 2. Lauren Hertges (LP) 17.81, 3. Amara Watkins (C) 17.85, 4. Makayla Coram (C) 17.96, 5. Emily Coffin (V) 18.43, 6. Callie Feldsein (WT) 19.57.

300 HUR – 1. Solveig Schimnoski (MC) 49.36, 2. Bridget Raffin (C) 49.61, 3. Schulte (Wh) 50.20, 4. Rebecca Cavanaugh (V) 51.46, 5. Sophia Raffin (C) 51.61, 6. Coffin (V) 52.28.

4x100 – 1. Chesterton (Sieman, Ava Reibly, Sophia Raffin, Kailee Komisarcik) 50.76, 2. Valparaiso (Fields, Sophia Venit, Ava Jaime, Riley Stanley) 51.27, 3. Portage (Payton Peele, Lakayla Whittington, Elizabeth Ford, Pusateri) 52.04, 4. Wheeler 52.41, 5. Michigan City 53.13, 6. LaPorte 54.33.

4x400 – 1. Chesterton (Dunn, Sieman, Gentry, Bella Smith) 4:00.41, 2. Valparaiso (Ava Jaime, Jorie Irving, Brooke Byvoets, Politza) 4:01.89, 3. LaPorte (Ariana Steele, Sobecki, Isabella Schreeg, Ella Bensz) 4:11.09, 4. Wheeler 4:16.82, 5. Portage 4:19.21, 6. New Prairie 4:44.33.

4x800 – 1. Chesterton (Nalani Malackowski, Gentry, Bailey Ranta, Alyssa Dunlap) 9:29.67, 2. Valparaiso (Politza, Cheyanne Stock, Byvoets, Coulopoulos) 9:39.43, 3. Wheeler (Hellwege, Elena Giorgi, Hailey Orosz, Okeley) 9:48.30, 4. Portage 10:20.98, 5. New Prairie 10:28.81, 6. LaPorte 11:25.01.

HJ – 1. Gina Butz (P) 5-4, 2. Katherine Pastoret (V) 5-1, 3. Mylan Rosetti (V) 5-0, 4. Claire Horvath (WT) 5-0, 5. Ford (P) 5-0, 6. Bridget Raffin (C) 5-0.

PV – 1. Stanley (V) 11-0, 2. Chloe Deterling (C) 9-6, 3. Mia Curran (V) 9-6, 4. Ilayna Baltes (NP) 9-6, 5. Gentry (C) 9-0, 6. Samantha Clemons (NP) 9-0.

LJ – 1. Fields (V) 17-6 ¾, 2. Martinez (WT) 17-1 ¾, 3. Hannah Geiser (C) 16-3, 4. Wrigley Barcelli (P) 16-0, 5. Justyne Phillips (C) 15-8 ¼, 6. Clemons (NP) 14-7 ¾.

SP – 1. Ayla Rice (V) 37-10, 2. Madison Davis (C) 36-8, 3. Kaitlynn Pickering (P) 35-5, 4. Maya Lavendusky (P) 34-5, 5. Carley Balas (C) 31-6 ½, 6. Abigail Casto (LP) 30-0.

DIS – 1. Rice (V) 112-11, 2. Balas (C) 111-7, 3. Pickering (P) 107-4, 4. Davis (C) 101-4, 5. Audrey Govert (Wh) 94-4, 6. Kylee Hughes (NP) 82-9.

Highland Sectional 

1. MUNSTER 222.5, 2. HIGHLAND 131, 3. BOWMAN 69.5, 4. ILLIANA CHRISTIAN 66.5, 5. GRIFFITH 34, 6. MORTON 25.5, 7. WEST SIDE 25, 8. BISHOP NOLL 22, 9. CLARK 5, 10. CALUMET 4.

(Top 3 individuals advance)

100 — 1. Kylee Marshall (Mu) 12.66, 2. Samaria Freeman (B) 13.1, 3. Carson Kekelik (Mu) 13.12. 4x800 — 1. Munster (Katie Hemingway, Riley Jorge, Riley Mach, Lily He) 10:31.73, 2. Illiana Christian 10:40.78, 3. Highland 10:45.92. 100H — 1. Precious Harvey (H) 15.79, 2. Megan Flynn (Mu) 17.3, 3. Lacy Edwards (G) 17.97. 1600 — 1. Katie Hemingway (Mu) 5:48.41, 2. Nina Koutz (H) 5:57.36, 3. Alex Vis (IC) 6:00.13. 4x100 — 1. Bowman (Samaria Freeman, Kaylin Cobb, Keyana Terry, Aaliyah Edwards) 50.34, 2. Munster 50.54, 3. Highland 53.04. 400 — 1. Zoie Bailey (Mu) 1:00.17, 2. Keyana Terry (B) 1:01.46, 3. Athalia Barrett (WS) 1:02.4. 300H — 1. Precious Harvey (H) 48.75, 2. Megan Flynn (Mu) 51.53, 3. Lacy Edwards (G) 52.41. 800 — 1. Emma Phillips (Mu) 2:27.52, 2. Madison Stephens (H) 2:35.18, 3. Faith Van Wieren (IC) 2:37.63. 200 — 1. Kylee Marshall (Mu) 26.29, 2. Kaylin Cobb (B) 27.58, 3. Precious Knight (BNI) 27.96. 3200 — 1. Katie Hemingway (Mu) 12:42.87, 2. Mira Handley (H) 12:48.66, 3. Nina Koutz (H) 13:06.06. 4x400 — 1. Munster (Carson Kekelik, Alice Foley, Rebecca Franco, Zoie Bailey) 4:19.92, 2. Highland 4:30.15, 3. Illiana Christian 4:39.42. LJ — 1. Kylee Marshall (Mu) 16-11, 2. Carson Kekelik (Mu) 16-8, 3. Kaylin Cobb (B) 16-7.5. HJ — 1. Ryan Hughes (Mu) 5-1, 2. Precious Knight (BNI) 4-8, 3. Chana Staples (B) 4-8. Disc — 1. Tyra Wheaton (Mu) 108-1, 2. Akaomachukwu Odeluga (Mu) 101-6, 3. Jaecy Nelson (G) 95-4. PV — 1. Addison Bouwman (H) 7-6, 2. Kylie Reed (Mu) 7-0, 3. Sophia Farias (Mu) 6-9. SP — 1. Jaecy Nelson (G) 38-3.5, 2. Akaomachukwu Odeluga (Mu) 37-8.5, 3. Tyra Wheaton (Mu) 35-2.

Lowell Sectional

1. LAKE CENTRAL 213.5, 2. CROWN POINT 118.5, 3. MERRILLVILLE 102, 4. HANOVER CENTRAL 70, 5. LOWELL 64, 6. HOBART 33, 7. RIVER FOREST 10, 8. ANDREAN 9

(Top 3 individuals advance)

100 – 1. Melissa Fritz (LC) 12.47, 2. Rylie Klaich (LC) 12.95, 3. Devyn Walters (M) 12.97, 4. Cailynn Dilosa (M) 13.07, 5. Anisha Lewis (H) 13.22, 6. DeAndria Franklin (RF) 13.43.

200 – 1. Fritz (LC) 25.90, 2. Klaich (LC) 26.49, 3. Lewis (H) 26.97, 4. Katelyn Bottando (CP) 27.65, 5. Paige Simpson (M) 27.76, 6. Franklin (RF) 27.84.

400 – Devyn Walters (M) 1:01.47, 2. Noelle Dilosa (LC) 1:01.55, 3. Bri Hulen (CP) 1:01.85, 4. Emma Bahr (CP) 1:02.31, 5. Maddy Victor (HC) 1:02.44, 6. Myriah Smoot (M) 1:03.35.

800 – 1. Abigail Martisek (LC) 2:21.74, 2. Sabrina Siems (HC) 2:22.62, 3. Reilly Lustina (CP) 2:22.95, 4. Danielle Moore (LC) 2:31.67, 5. Reilly Boyer (L) 2:37.71, 6. Hannah Flewelling (CP) 2:39.06.

1600 – 1. Karina James (L) 4:54.19, 2. Addison Roth (LC) 5:26.44, 3. Madeline Kartz (HC) 5:27.65, 4. Nicole Vollrath (LC) 5:31.71, 5. Caitlyn Derwinski (CP) 5:36.69, 6. Megan Brandon (L) 5:40.61.

3200 – 1. James (L) 10:48.17, 2. Vollrath (LC) 12:00.41, 3. Taylor Kosiek (LC) 12:12.64, 4. Kartz (HC) 12:25.05, 5. Elli Pycraft (CP) 12:35.72, 6. Destiny Lopez (CP) 12:36.04.

100 HUR – 1. Jordan Yanders (M) 15.22, 2. Anastasia Thompson (LC) 16.16, 3. Taylor Jackson (M) 16.21, 4. Katie Koryczan (CP) 16.39, 5. Anne Carmichael (LC) 16.58, 6. Charlotte Annes (CP) 16.70.

300 HUR – 1. Carmichael (LC) 46.83, 2. Jackson (M) 47.97, 3. Thompson (LC) 48.17, 4. Cailey Weber (H) 48.43, 5. Koryczan (CP) 50.22, 6. Rhena Kiger (CP) 51.26.

4x100 – 1. Merrillville (Dilosa, Jackson, Paige Simpson, Yanders) 49.85, 2. Lake Central (Rylie Klaich, LaTreasure Johnson, Cali Kroncke, Eniola Oladeinde) 50.22, 3. Lowell (Juanita Rodriguez, Alexa Henke, Jasmine Anderson, Tiffani Martin) 51.39, 4. Hanover Central 52.29, 5. Crown Point 52.60, 6. Andrean 54.15.

4x400 – 1. Lake Central (Dilosa, Thompson, Carmichael, Martisek) 4:06.04, 2. Crown Point (Kiger, Lustina, Bahr, Hulen) 4:11.20, 3. Merrillville (Smoot, Walters, Jackson, Dilosa) 4:11.96, 4. Hanover Central 4:13.55, 5. Hobart 4:36.89, 6. Lowell 4:37.22.

4x800 – 1. Lake Central (Thomas, Sydney Churilla, Danielle Moore, Martisek) 9:56.11, 2. Lowell (Boyer, Olivia Decker, James, Megan Kaczur) 10:24.61, 3. Crown Point (Kiger, Flewelling, Allie Hopkins, Lilia Hacker) 10:36.68, 4. Hobart 10:52.70, 5. Hanover Central 10:54.08, 6. Andrean 11:27.82.

HJ – 1. Oladeinde (LC) 5-1, 2. Essence Johnson (LC) 5-0, 3. Makayla Neal (CP) 5-0, 4. Grace Wells (CP) 5-0, 5. Victor (HC) 5-0, 6. Shirmara Anderson (M) 4-10.

PV – 1. Gwen Schilling (LC) 9-0, 2. Ashley Williams (M) 8-6, 3. Alyssa Remenius (CP) 7-6, 4. Mia Forbes (HC) 7-6, 5. Ava Slivko (LC) 7-0, 5. Allie Dockins (CP) 7-0.

LJ – 1. LaTreasure Johnson (LC) 17-7, 2. Dilosa (M) 16-5, 3. Klaich (LC) 16-2 ¾, 4. Yanders (M) 16-2, 5. Malia Butler (HC) 16-1/2, 6. Jasmine Denvit (CP) 15-8.

SP – 1. MaKayla Henry (CP) 35-10, 2. Sarah Schoonmaker (LC) 34-10, 3. Amanda Noel (HC) 34-1, 4. Hannah Hidalgo (CP) 33-10, 5. Kayanna Seely (L) 33-5, 6. Lilly Anderson (LC) 32-11.

DIS – 1. Schoonmaker (LC) 115-9, 2. Seely (L) 106-3, 3. Henry (CP) 105-3, 4. Victoria Smith (M) 101-2, 5. Noel (HC) 100-1, 6. Hidalgo (CP) 96-10.

.

Monday's Late Results

Baseball

TF South 3, Evergreen Park 2

Evergreen Park;000 200 0 — 2 3 1 
TF South;001 000 2 — 3 3 2 

2B – Dwyer (EP). Pitching summary – Evergreen Park – Soto (6 IP, 2 H, 1 R, 1 ER, 8 BB, 1 SO), Normoyle (2/3 IP, 1 H, 2 R, 0 ER, 10 BB, 1 SO). TF South – Galvan (7 IP, 3 H, 2 R, 0 ER, 4 BB, 4 SO). Leading hitters – TF South – Kienzle (1-3, R, RBI), James (1-2, 2 RBI), Starcevich (1-2), Podgorski (run).

Boys Golf

Kankakee Valley 186, Lowell 219, Hobart 220

AT SANDY PINES

(Back)

KANKAKEE VALLEY – Drew Andree 38, Tyler Bakker 44, Gabe Kistler 49, Caleb Swallow 55.

RECORDS – Kankakee Valley 4-1.

Softball

Boone Grove 22, Valparaiso 11

WP – Atteberry. LP – Rodriguez. Leading hitters – Boone Grove – Veschak (3-3, 2B, 3B, grand slam, 5 R, 5 RBI); Castellanos (2-2, 2B, 3 R, 3 RBI), Hoffman (1-2, 2B, 2 R, 3 RBI). Valparaiso – Iliff (3-4, HR, 2 R, 3 RBI), Etzler (3-4, 2B, 3 R, 2 RBI), Nagy (3-4, 2B, 3 RBI).

Munster 11, Hobart 1 (5 inn.)

Munster;200 81 — 11 12 0 
Hobart;000 10 — 1 4 4 

2B – Lorenz, Madura, Vukadinovich (M); Camarena (H). HR – Lorenz, Sullivan (M); Peterson (H). Pitching summary – Munster – Kindy (5 IP, 4 H, 1 R, 1 ER, 0 BB, 6 SO). Hobart – Ellenberger (3 1/3 IP, 10 H, 10 R, 8 ER, 0 BB, 1 SO), Peterson (1 2/3 IP, 2 H, 1 R, 0 ER, 3 BB, 0 SO). Leading hitters – Munster – Vukadinovich (3-3, 2B, 2 R, RBI), Sullivan (2-3, HR, 4 RBI), Lorenz (2-4, 2B, HR, 2 R, 2 RBI), Gallardo (2-4, R), Chavez (2-3, R, RBI), Madura (2B, R, RBI). Hobart – Belk (2-2), Peterson (HR), Camarena (2B).

 

0
0
0
0
0

Be the first to know

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News

Crime

Entertainment & Dining

Latest News

Local Sports

NWI Prep Sport News

Weather Alerts