Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Several local players named to Indiana all-state football teams

Several local players named to Indiana all-state football teams

All-State football
HAMMOND | Lowell junior LB Jordan Juarez and junior DE Dominic Rebesco follow Morton senior Dominique Peterson on a kickoff return in the first quarter of the regional championship game at Morton. All three players were named to the Associated Press's Class 4A All-State first team.

The Region put 15 representatives on the Associated Press All-State football teams.

In Class 5A, Portage tackle Jon Lehmann, LaPorte guard Trevor Sales, Chesterton kicker Kyle Schmidt, Michigan City defensive end Ryan Isaac and Merrillville defensive end James Travis made the first team.

In 4A, Lowell had four players earn first-team honors in running back Brandon Grubbe, guard Dominic Rebesco, defensive lineman Joe Bell and linebacker Jordan Juarez. Morton defensive lineman Eddie Malatinka and defensive back Dominique Peterson, and Highland defensive back Derick Hill also made the 4A squad.

In 3A, Calumet linebacker Nathan Fowler was the lone local first-team member.

In 2A, Wheeler tackle Colin Gallagher and defensive back Kyle Kellar made the first team.

There were no local Class A first-team players.

 

CLASS 5A

OFFENSE

QB--Adam Shaffer, Carmel, 6-3, 185, Sr.

RB--Shakir Bell, Warren Central, 5-8, 180, Sr..

RB--D'Angelo Roberts, Bloomington North, 5-10, 175, Jr.

WR--Charles Torwudzo, Brownsburg, 6-5, 195, Sr.

WR--Shane Henderson, Columbus East, 6-1, 170, Jr.

WR--Collin Harruff, Homestead, 6-2, 180, Sr.

T--Austin Gorge, Fishers, 6-5, 265, Sr.

T--Jon Lehman, Portage, 6-5, 270, Sr.

G--Michael Curtis, Mishawaka, 6-5, 290, Jr.

G--Trevor Sales, LaPorte, 6-2, 285, Sr.

C--Mike Gegner, Warren Central, 6-3, 265, Sr.

K--Kyle Schmidt, Chesterton, So., 6-2, 180.

DEFENSE

DE--Ryan Isaac, Michigan City, 6-5, 265, Sr.

DE--James Travis, Merrillville, 6-5, 250, Sr.

DT--Kris Harley, Warren Central, 6-1, 270, Jr.

DT--Joel Cox, Center Grove, 6-3, 275, Sr.

LB--Joe Gilliam, Southport, 6-3, 210, Sr.

LB--Brian East, Carmel, 6-3, 195, Sr.

LB--Blake Lueders, Zionsville, 6-5, 250, Sr.

DB--Scott O'Brien, Center Grove, 5-11, 180, Sr.

DB--Taje High, Avon, 5-8, 165, Sr.

DB--Isaiah Lewis, 5-11, 190, Ben Davis, Sr.

DB--Kendal Frederick, Fort Wayne Snider, 6-1, 190, Jr.

P--Kollin Carman, Columbus North, 6-0, 175, Sr.

HONORABLE MENTION 

OFFENSE

QB--Jarrett Brownfield, Columbus North; Wade Burtron, Westfield; Derek Hart, Warren Central; Alex Hines, Fishers; Steve Jarrett, Richmond; Gunner Kiel, Columbus East; Cortez Lee, Mishawaka; Chris O'Leary, Terre Haute North; Bryn Schwartz, Terre Haute South; Robby Robbins, Brownsburg; Zach Terrell, Homestead; Clint Thayer, McCutcheon.

RB--Iyan Bass, Jennings County; Andy Conrad, Warsaw; Zach Corpe, Elkhart Memorial; Jake Dixon, Portage; Gary Downey, Penn; Phil Dudley, Ben Davis; Adam Harmon, Michigan City; Trae Heeter, Lawrence North; Jordan Hogue, Bloomington South; Darryl Jordan, Brownsburg; Tevin Lake, South Bend Adams; Cody Phillips, Whiteland; Braxton Shelton, Kokomo; Aaron Sparks, Floyd Central; Tanner Redlarczyk, Lake Central; P.J. Warmoth, Mishawaka; C.J. Williams, Franklin Central.

WR--Kamden Betzer, Penn; Daniel Gabbard, Terre Haute North; Kendall Griffin, Avon; Aaron Hankins, Elkhart Central; Billy Humbles, Noblesville; Ryan Jones, Richmond; Dyjuan Lewis, Pike; Anthony McClung, Pike; Chandler Miller, Richmond; Chris Shillings, Columbus North.

OL--Jordan Beaver, Huntington North; Malcolm Dardy, North Central; Jake Elbert, Franklin Central; Cameron Edwards, Bloomington North; Evan Estep, Penn; Shane Hendrickson, Elkhart Memorial; Tyler Kiel, Fishers; David Knight, Terre Haute North; Logan O'Connor, Noblesville; Nate Schuster, Terre Haute South; Dequan Slaughter, Pike; Travis Thomas, Mishawaka; Brandon Underwood, Southport; Zach Van Deman, Whiteland.

K--Kyle Christy, Brownsburg; Tyler Keck, Elkhart Memorial; Alan Sinclair, Penn; Ryan Ullrich, Lawrence Central.

DEFENSE

DL--Ryan Anderson, Penn; Zack Barnes, Fort Wayne Snider; Logan Buske, Terre Haute South; Ethan Duley, Elkhart Memorial; Marcus Garrett, Evansville North; Joel Hale, Center Grove; Taylor Halstead, Fishers; Elijiah Jones, Warren Central; Christian Lentz, Mishawaka; Blake Miller, Center Grove; Zack Minardo, Decatur Central; Toba Omotinugbon, Jeffersonville; Travis Pride, Portage; Max Vandermark, Lawrence North; John Wood, Carmel.

LB--Sam Burden, Penn; Kenyun Byrd, Bloomington North; Billy Byerley, Terre Haute South; Vince Coach, Lawrence North; Zac Crowell, South Bend Adams; Joey Dynako, Homestead; Mitch Dwenger, Columbus East; Ryan Francis, Mishawaka; T.J. Lovejoy, Perry Meridian; Matt Lowe, Floyd Central; Bart Miller, Mishawaka; Cody Piotrowski, Penn; Philip Powell, Lawrence Central; Frank Raudry, Chesterton; T.J. Lovejoy, Will Rhinehart, Columbus North; Devon Rush, Fort Wayne Snider; Phil Schwenk, Lawrence North; Tyler Szczecina, Lake Central; Jared Shively, Noblesville; Nathan Swihart, Goshen.

DB--Brendan Barber, Warsaw; Tyler Dewey, Franklin Central; Rueben Greene, Westfield; Jeffrey Garrett, Ben Davis; Drew Keil, Portage; Austin Larsh, Perry Meridian; James Manuel, Warren Central; Stefon Martin, Pike; Torrey Nibbs, Brownsburg; Matt Seward, Carmel; Josh Peek, Elkhart Memorial; Kory Stamps, Lawrence North; Nick Stoner, Center Grove; Nate White, Warren Central; Chris Whitehead, New Albany.

P--Trevor Schmitt, Avon.

CLASS 4A

OFFENSE

QB--Matt McIntosh, Evansville Reitz, 6-2, 173, Jr.

RB--Brandon Grubbe, Lowell, 6-0, 185, Sr.

RB--Remound Wright, Fort Wayne Dwenger, 5-9, 190, Jr.

WR--Dyris Haywood, Evansville Central, 6-0, 175, Jr.

WR--Dan Smith, South Bend Clay, 6-4, 215, Sr.

WR--Logan Young, Delta, 6-5, 190, Sr.

T--Ted Karras, Cathedral, 6-4, 275, Jr.

T--James Hurst, Plainfield, 6-6, 290, Sr.

C--Adam Cantwell, Concord, 6-1, 265, Sr.

G--Jesse Boley, Lebanon, 6-3, 245, Sr.

G--Dominic Rebesco, Lowell, 6-2, 225, Jr.

K--Scott Miller, Cathedral, 5-9, 150, Sr.

DEFENSE

DL--Joe Bell, Lowell, 6-5, 210, Sr.

DL--Tony Ewers, Evansville Reitz, 6-3, 219, Sr.

DL--Eddie Malatinka, Morton, 6-3, 215, Sr.

DL--Tony Springmann, Fort Wayne Dwenger, 6-7, 240, Jr.

LB--Todd Hacker, Mooresville, 6-0, 215, Sr.

LB--David Hayden, Logansport, 5-11, 195, Sr.

LB--Brandon Kemp, Evansville Reitz, 6-3, 212, Jr.

LB--Jordan Juarez, Lowell, 6-0, 210, Jr.

DB--Gryfen Brinson, Owen Valley, 5-7, 162, Jr.

DB--Derick Hill, Highland, 6-2, 185, Sr.

DB--Dominique Peterson, Morton, 6-0, 180, Sr.

P--Jordan Conley, Greenfield-Central, 6-2, 195, Jr.

HONORABLE MENTION 

OFFENSE

QB--Austin Ahrens, Jasper; Kofi Hughes, Cathedral; Johnny Jay, Plainfield; Trent Lancaster, Northview; Justin Laureys, South Bend Clay; Wade Markley, Fort Wayne Dwenger; Antwion McGee, Hammond; Anthony Yoder, Concord.

RB--Kayln Aaron, Morton; Alordo Bell, Evansville Reitz; Aric Bigham, Mooresville; Jarrod Buchanon, South Bend Clay; Teddy Dawson, Delta; Patrick Ellis, Shelbyville; Jaleel Fox, Evansville Central; Carsten Miller, Northridge; Tyler Mohr, Roncalli; Dylan Patrick, Kankakee Valley; Brock Smith, Plymouth; Kameryn Wright, Lebanon.

WR--Kyle Barrett, Connersville; Marquel Bright, Fort Wayne Elmhurst; Gehrig Dieter, South Bend Washington; Landon Feichter, Fort Wayne Dwenger; Kyle Gavin, Concord; Joel Gerardot, Fort Wayne Dwenger; Leneil Himes, Plymouth; Reece Horn, Cathedral; Jeff Hudson, Evansville Reitz; Zac Niehaus, Northview; Gatlin Rassi, Northridge; Robert Stone-Martin, Hammond; Kevin Ude, Seymour.

C--Scott Campbell, Fort Wayne Dwenger; Mike Clem, Evansville Reitz; Tyler Vermillion, Plymouth.

G--Scott Barry, Plymouth; Luke Burkhart, Roncalli; Damon Howe, Plymouth; Kegan Morris, Delta.

T--Jack Baker, Lebanon; Nick Biancardi, Griffith; Tony Bobay, Fort Wayne Dwenger; Coty Brown, Concord; Andrew Brock, Seymour; Bryce Chambers, Plainfield; Nate Harrington, Northridge; Matt Masengale, Roncalli; Evan Norris, Roncalli; Sidney Scott, Hammond.

K--Michael Parks, Shelbyville; Collin Quimet, Northridge; T.J. Scot, Highland; Emerson Ueber, Fort Wayne Dwenger.

DEFENSE

DL--Camaron Beard, Cathedral; Brandon Boswell, Plymouth; Michael Carter, South Bend Washington; Brandon Davis, Wayne; Joey Donovan, Plainfield; Tony Hawk, Plainfield; Tyler Jenkins, Jasper; Alex Kish, South Bend Washington; Adam Knies, Jasper; Stephen Roberts, Greenfield-Central; Shane Woodget, Evansville Reitz; Evan Wooding, Mooresville.

LB--Tyler Brown, Columbia City; Gabe Cunningham, Plainfield; Zach Dashner, South Bend Washington; Isaac Evans, Fort Wayne Dwenger; Brad Freiburger, Fort Wayne Dwenger; Tanner Giles, Seymour; Keith Harris, Fort Wayne Elmhurst; Elliott Hughes, Plainfield; Shane Jackson, Concord; Damion James, Evansville Reitz; Kyle Kennedy, Cathedral; Craig Kitchin, Shelbyville; Adam Kovacs, South Bend Washington; Chris Makin, Concord; Patrick Marlatt, Kankakee Valley; Jordan Massey, Plainfield; LaMarcus Moore, Hammond; Erich Newman, South Bend Washington; Jeffrey Parker, Northridge; James Ringer, Mooresville; Jordan Segner, Highland; Mike Sekuloski, Lowell.

DB--Matt Beard, Lebanon; Hamilton Carr, Evansville Reitz; Cuda Dimmett, Evansville Reitz; Nick Doyle, Lebanon; Logan Draus, Concord; Evan Feichter, Fort Wayne Dwenger; Vince Hill, South Bend Washington; Houston Hodges, Plymouth; Curtis Ivy, Plymouth; Alex Kohler, South Bend Washington; Cole Midgett, Lowell; Justin Nowak, South Bend Washington; Kevin Prosch, Shelbyville; Cameron Smith, Fort Wayne Dwenger; LaRone Smith, Concord; Griffin Wheeler, Plainfield; Jake Zupancic, Cathedral.

P--Nolan Dieter, South Bend Washington; Zach Hufferd, Connersville; Adam Merriman, Fort Wayne Dwenger.

CLASS 3A

OFFENSE

QB--Daniel Wodicka, West Lafayette, 6-0, 170, Sr.

RB--Klay Fiechter, Norwell, 6-1, 185, Sr.

RB--Ari Pappas, Indianapolis Chatard, 6-0, 2-5, Sr.

WR--Jonathon Wandling, Evansville Memorial, 6-3, 170, Sr.

WR--Andrew Pekny, West Lafayette, 5-10, 170, Sr.

TE--Kyle Nelson, Rochester, 6-2, 235, Sr.

T--Cody Nickle, North Montgomery, 6-5, 265, Sr.

T--Matt Carden, NorthWood, 6-3, 3-2, Sr.

G--Kyle Lubbenhausen, Heritage Hills, 6-1, 215, Sr.

G--Garrison McElroy, Hamilton Heights, 6-4, 280, Sr.

C--Zach Whittaker, Jimtown, 5-8, 210, Sr.

K--Cody Dickson, Indianapolis Chatard, 5-11, 170, Sr.

DEFENSE

E--Patrick Oemig, Fort Wayne Concordia, 6-7, 210, Sr.

E--Andrew Carlson, Evansville Memorial, 6-3, 195, Sr.

T--Trace Thews, Culver Military, 6-3, 210, Sr.

LB--Nathan Fowler, Calumet, 6-0, 205, Sr.

LB--Caleb Hemmick, Eastbrook, 6-2, 200, Sr.

LB--Jimmy Krause, Knox, 5-10, 170, Sr.

LB--Kameron Fischback, Benton Central, 6-2, 180, Sr.

DB--Logan Petrey, Southmont, 6-3, 185, Sr.

DB--Jeremy Hill, Jimtown, 5-8, 155, Sr.

DB--Evan Kroot, Brebeuf, 5-10, 190, Sr.

DB--Nathaniel Chapman, Evansville Memorial, 5-8, 185, Sr.

P--Travis Terry, Heritage Hills, 5-9, 165, Sr.

HONORABLE MENTION 

OFFENSE

QB--Grant Gribbins, Evansville Memorial; Richard Schmidt, Andrean; Micah Rooke, Clark; Dakotah Baldridge, Lakeland.

RB--Ryan Hatler, Evansville Memorial; Nick Lertola, Jimtown; Rod Smith, Harding; Colt Meadows, Rochester; Zach Deery, Culver Military; Josh Anderson, John Glenn; Nathan Wells, New Prairie; Cameron Copeland, Clark; Chris Smith, Lakeland; Zach Copas, Hamilton Heights; Craig Fairley, Crawfordsville.

WR--Aaron Woodard, West Lafayette; Herman Pollard, Jimtown;. Juwan Brescacin, Culver Military; James Ridge, Edgewood; Mike Kendzicki, South Bend St. Joseph's; Kole Heller, Lakeland; Garrett Davis, Brown County; Austin Knox, Fort Wayne Concordia.

TE--Steven Scheu, Evansville Memorial; Garrett Arnold, Indianapolis Chatard; Jeff Shatto, Norwell.

OT--Nathan O'Dell, John Glenn; Kenny Eagle, Knox; A.J. Barrera, Clark; Luke Ratliff, West Noble.

OG--Dale Wilm, Evansville Memorial; Seth Hensley, Brebeuf; Nate Basham, Rochester; Garrett Mulligan, South Bend St. Joseph's; Carter Thompson, New Prairie.

C--Frank Mattingly, Evansville Memorial; Drew Schmutte, Indianapolis Chatard; Marvin Smith, Harding; Michael Kime, Culver Military; Thomas Brown, Calumet;. Collin Rahrig, Mishawaka Marian.

K--Tyler Zufan, Jimtown; Tyler Sorrocco, South Bend St. Joseph's; Jonathan Clevenger, Hamilton Heights.

DEFENSE

DE--Richard Geraghty, Jimtown; David Maldonado, Heritage Hills; Mike White, Brebeuf; Zach Waters, West Lafayette; Mark MacLain, Rochester; Charles Dreeson, John Glenn; Nate McCormack, Hamilton Heights; Ryan Lehrman, Heritage.

DT--Eric Deitchman, Indianapolis Chatard; Cody Gamble, Rochester; Tom Baginakas, South Bend St. Joseph's; Matt Flesher, West Vigo.

LB--Dakhota Sanchez, West Lafayette; Mike Wilson, Evansville Memorial; Ken LaRose, Indianapolis Chatard; Todd Farrand, Jimtown; J.D. Robinson, Brebeuf; Denzil Sanders, Harding; Kevin Secrist, Rochester; Ryan Stec, Culver Military; Christian Diemer, NorthWood; Tony Miranda, NorthWood; Ethan Pruett, Edgewood; Collin Kubsch, South Bend St. Joseph's; Connor Demaris, South Bend St. Joseph's; Ryan Roach, West Vigo; Chuck Carter, Calumet; Tyler Thornton, John Glenn; Tyler Myers, Benton Central; Brock Bateman, Lakeland; Chase Parker, Mishawaka Marian; Brock Bolden, Hamilton Heights; Johnny Varner, Frankfort.

DB--Jack Treesh, Indianapolis Chatard;. Jeremy Porter, Eastbrook; Mitch Anthony, Culver Military; Rhys Johnson, Benton Central.

P--Aaron Everage, Knox; Nick Patterson, Benton Central; Kyle Lemp, Mishawaka Marian; Tavo Garcia, West Noble.

CLASS 2A

OFFENSE

QB--Jackson Kirtley, Heritage Christian, 6-3, 185, Sr.

RB--Michael Duckworth, Union County, 6-0, 205, Sr.

RB--Kyle Holzbog, Southridge, 5-10, 165, Sr.

RB--Austin Parks, Monrovia, 6-1, 175, Sr.

C--Dan Rowe, South Vermillion, 5-10, 200, Sr.

G--Hank Grosvenor, Tipton, 6-0, 215, Sr.

G--Marcus Tucker, Indianapolis Ritter, 5-11, 245, Sr.

T--Colin Gallagher, Wheeler, 6-0, 270, Sr.

T--Adam Masters, South Putnam, 6-5, 255, Sr.

TE--Nick Maled, Indianapolis Ritter, 6-2, 205, Sr.

WR--Tanner Foust, Fairfield, 6-3, 175, Jr.

WR--Brayden Merrell, Northwestern, 6-1, 180, Sr.

K--Alex Butterworth, Heritage Christian, 5-9, 175, Sr.

DEFENSE

DE--Steven Glackman, Triton Central, 6-2, 215, Jr.

DE--Andrew Wahl, Evansville Mater Dei, 6-3, 225, Jr.

DT--Darr Boruff, North Putnam, 5-10, 210, Sr.

DT--Jake Rouch, Cass, 6-7, 310, Jr.

LB--Cody Baker, Paoli, 5-10, 186, Sr.

LB--Steve Kiermaier, Ft. Wayne Luers, 6-2, 210, Jr.

LB--Tyler Penn, Centerville, 6-1, 200, Sr.

DB--Layne Conner, South Spencer, 6-0, 170, Sr.

DB--Tim Connor, Monrovia, 6-3, 205, Sr.

DB--Kyle Kellar, Wheeler, 5-10, 170, Sr.

DB--Ken Mullen, Ft. Wayne Luers, 5-9, 185, Sr.

P--Kelly Kingseed, Eastern (Howard), 5-10, 160, Sr.

HONORABLE MENTION 

OFFENSE

QB--Damon Foreman, Cass; Daron Gamble, Bowman Academy; Zeke Harmon, South Spencer; Ross Hendrickson, Indianapolis Ritter; Jonathan Keith, Eastern (Howard); Logan Laswell, Paoli; Cole Lawrence, Winchester; Sam O'Shea, Wheeler; Gabe Starkey, Whitko; Jacob Stewart, Centerville; Andy Walsh, South Vermillion; Jon West, Speedway.

RB--Drew Cash, South Putnam; Jake Chinn, Seeger; Spencer Corrao, Providence; Tyler Dillard, Paoli; Jake Dunn, Speedway; Jesse Ford, Greencastle; Ike Grevers, North Newton; Cody Hess, Evansville Mater Dei; Dakota Hiatt, Sullivan; Jake Hidalgo, Wheeler; Michael Hubbard, Speedway; Tanner Langley, Tipton; Jacob Lauer, South Spencer; Austin Olvey, Heritage Christian; Cale Roark, Eastern (Howard); Mike Schulte, Northwestern; Michael Timko, Indianapolis Ritter; Craig Voges, Forest Park; Jack Zambrana, River Forest.

WR--J.T. Bouman, Speedway; Eddie Cmehil, Indianapolis Ritter; Matt Coudret, Evansville Mater Dei; Blake Donson, Eastern (Howard); Patrick Harpenau, South Vermillion; James Houck, Heritage Christian; Seth Jacobs, Tipton; Glen Lee, Indianapolis Ritter; Cody Mumaw, South Vermillion; Matt Schauss, Centerville; Tate Smith, Paoli; Anthony Warrum, Heritage Christian.

TE--Kyle Deboy, Winchester; Tyler Harnish, Eastern (Howard); Bryce Pearson, North Posey.

OL--Austin Aynes, Indianapolis Ritter; Derrick Brown, North Newton; Jordan Cole, Paoli; Cole Eckert, North Posey; Kurtiss Faulkenberg, Monrovia; Neil Hammelman, Evansville Mater Dei; Jake Henning, Indianapolis Ritter; Ryan Mercer, Northwestern; J.D. Rasmussen, North Newton; Evan Staton, Speedway; Evan Winiger, Heritage Christian.

K--Cory Little, North Posey; Eric Shorten, Oak Hill.

DEFENSE

DE--Kevin Fitzpatrick, Heritage Christian; Joey Price, Eastern (Howard); Blake Steinacker, Indianapolis Ritter; Mac Webb, South Spencer.

DT--Andrew Chalfant, Winchester; Jake Hadley, Monrovia; Sonny Haskins, Bowman Academy; Andy Hunkeler, Northwestern; Blake McFarland, Heritage Christian; Trent Wallace, South Vermillion.

LB--Ben Ahler, Rensselaer; Caleb Andry, Paoli; Brendon Burke, Heritage Christian; Carlos deLuna, Indianapolis Ritter; Brayden Freeman, South Putnam; Jacob Golembeski, Providence; Joe Goodwin, Fort Wayne Luers; Johnny Grosvenor, Tipton; Garrett Johnson, Monrovia; Brent McCleerey, Monrovia; Kevin Moats, Tipton; Micah Noble, Fairfield; Trevor Ozenbaugh, Elwood; Richard Pennington, River Forest; Abe Ridlen, Northwestern; Max Russell, Heritage Christian; Eric Sauser, Winchester; Alex VanCleve, Evansville Mater Dei Jesse Vermillion, Greencastle, Josh Walter, North Newton

DB--Dalton Clements, Monrovia; Nick Cummings, Heritage Christian; Jake Dye, Tipton; Todd Frickey, Garrett; Matt Friend, Winchester; Logan Laswell, South Vermillion; Quyuan Mattox, Fort Wayne Luers; Joe Puscak, River Forest; Jacob Randolph, Paoli; Kyle Schwinghamer, Forest Park; Alex West, Winchester; Derrick Worden, Cass.

P--Ray Arredondo, Winchester; Matias Bach, River Forest; Cam Sobleski, Park Tudor; Bryan Sullivan, Triton Central.

CLASS A

OFFENSE

QB--Chris Mills, Lafayette Catholic, 6-4, 185, Sr.

RB--Travis Pennington, Milan, 5-9, 195, Sr.

RB--Ryan Webster, North Daviess, 5-9, 183, Sr.

OL--Ethan Sell, Pioneer, 5-11, 190, Sr.

OL--Marc Heater, Winamac, 6-3, 306, Sr.

OL--Alex Schrader, Lafayette Catholic, 6-2, 250, Sr.

OL--Chase Harris, Southern Wells, 6-2, 230, Jr.

OL--Cameron Campbell, Southwood, 5-11, 195, Sr.

TE--Pat Barton, Indpls Scecina, 5-11, 190, Sr.

WR--Trent Alenduff, South Newton, 5-11, 170, Sr.

WR--Mark Withers, Lafayette Catholic, 5-10, 170, Sr.

K--Niall Noonan, Lafayette Catholic, 6-3, 175, Jr.

DEFENSE

DL--Mark Strong, Lafayette Catholic, 6-3, 235, Sr.

DL--Bryce Kiser, Pioneer, 6-3, 220, Sr.

DL--Jim West, South Adams, 6-3, 265, Sr.

LB--Trent Spear, Fountain Central, 6-1, 195, Sr.

LB--Tyler Roush, Southern Wells, 5-9, 170, Sr.

LB--T.J. Hall, Perry Central, 6-2, 210, Sr.

LB--Jano Davis, North Daviess, 6-2, 215, Sr.

DB--Scott Moore, Fountain Central, 5-11, 195, Sr.

DB--Jordan Woodard, Clinton Central, 6-0, 185, Sr.

DB--Jensen Nowakowski, Indpls Lutheran, 5-10, 185, Sr.

DB--Scott Windler, Lafayette Catholic, 6-2, 185, Sr.

P--Zach Haner, North Miami, 5-11, 189, Sr.

HONORABLE MENTION 

OFFENSE

QB--Jordan Amrhein, South Decatur; Aaron Barker, North Miami; Kyle Brockett, Indpls Lutheran; Tyler Lowe, South Newton; Scott Moore, Fountain Central; Nick Paris, Covington; Steven Stunda, Eastern Hancock.

RB--Cody Cannaday, Clinton Central; Adam Creighbaum, Triton; Spencer Dobson, West Central; Lane Fields, Knightstown; T.J. Hall, Perry Central; Steven Haas, Guerin Catholic; Taylor Lefever, South Adams; Evan Magni, Linton; Jacob Miller, Southern Wells; Dirk Ricke, North Decatur; Michael Salary, Culver; Eric Sass, Winamac; Trent Spear, Fountain Central; Shelby Weeks, Lapel; Jordan Woodard, Clinton Central.

WR--Joey Brackney, West Washington; Tyler Ewing, South Decatur; Taylor Proffitt, West Washington; Zach Robertson, Fountain Central; Jeremy Rolf, Indpls Lutheran; Juwan Simmons, Whiting.

OL--Michael Brandes, Milan; Clayton Byrer, North Daviess; Coy Knecht, Fountain Central; Matt Kolish, Winamac; Jimmy Schrader, Lafayette Catholic; Pat Singleton, Indpls Scecina; Reid Smith, Indpls Scecina; Cody Stout, Rockville; Shane Turnipseed, North Miami; Paul Zagzebski, Guerin Catholic.

TE--Dane Ransom, Perry Central.

K--Ramerio Canelos, Pioneer; Collin Gibbs, North Miami; Chris Sargent, North Knox.

DEFENSE

DL--Brian Beardmore, Lafayette Catholic; Chad Bedel, North Decatur; Patrick Burks, West Washington; Alex Chandler, Indpls Lutheran; Blake Day, Clinton Central; Anthony DeFelippis, Guerin Catholic; Jeremiah Harvey, Culver; Logan Ingle, Lapel; Ben Jackson, Milan; James Kent, Rockville; Devin Tharpe, Eastern Hancock.

LB--Ryne Bell, South Newton; Josh Bush, Carroll (Flora); Chase Enyeart, Southwood; Jordan Hamilton, Churubusco; Zach Haner, North Miami; Blake Moore, South Decatur; Seth Morrow, West Washington; Sam Shoaf, Fountain Central; Stefan Sparks, Linton; Ryan Tooley, Indpls Scecina; Justin Wheeler, Covington; Cory Wisehart, Knightstown.

DB--Drew Harkness, North Daviess; Luke Johnson, Springs Valley; Corbin Orr, Clinton Central; Jared Parsons, Indpls Scecina; John Rance, Pioneer; Roman Smith, South Adams; Matt Stephanak, Guerin Catholic; Luke Welsh, South Newton; Kendall Wittmer, North Daviess.

P--Steven Steele, North White; Nick Taylor, South Adams.

For more on this story, read Thursday's edition of The Times.

0
0
0
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News

Crime

Entertainment & Dining

Latest News

Local Sports

NWI Prep Sport News

Weather Alerts