{{featured_button_text}}
Softball

Sectionals

Class 4A

AT LAKE CENTRAL

Monday

Game 1: Lowell vs. Morton, 5 p.m.

Tuesday

Game 2: E.C. Central vs. Munster, 4 p.m.

Game 3: Crown Point vs. Kankakee Valley, 6 p.m.

Thursday

Game 4: Lake Central vs. Game 1 winner, 4 p.m.

Game 5: Game 2 winner vs. Game 3 winner, 6 p.m.

Friday

Championship: Game 4 winner vs. Game 5 winner, 5 p.m.

AT CHESTERTON

Monday

Game 1: Valparaiso vs. Chesterton, 5 p.m. 

Game 2: Portage vs. Merrillville, 6:30 p.m.

Tuesday

Game 3: Game 1 winner vs. Game 2 winner, 5 p.m. 

Game 4: Hobart vs. Michigan City, 6:30 p.m.

Thursday

Championship: Game 3 winner vs. Game 4 winner, 6 p.m.

AT MISHAWAKA

Monday

Game 1: LaPorte vs. Penn, 6 p.m.

Game 2: South Bend Adams vs. South Bend Riley, 4 p.m.

Wednesday

Game 3: Game 1 winner vs. Game 2 winner, 4 p.m.

Game 4: Plymouth vs. Mishawaka, 6 p.m.

Saturday

Championship: Game 3 winner vs. Game 4 winner, 11 a.m.

Class 3A

AT GRIFFITH

Monday

Game 1: Calumet vs. Highland, 5 p.m.

Game 2: Clark vs. Gavit, 7 p.m.

Game 3: Griffith vs. Hanover Central, 5 p.m.

Game 4: West Side vs. Hammond, 7 p.m.

Thursday

Game 5: Game 1 winner vs. Game 2 winner, 5 p.m.

Game 6: Game 3 winner vs. Game 4 winner, 7 p.m.

Friday

Championship: Game 5 winner vs. Game 6 winner, 5 p.m.

Class 2A

AT WHITING

Monday

Game 1: Andrean vs. Lake Station, 5 p.m.

Wednesday

Game 2: Whiting vs. Bishop Noll, 5 p.m.

Game 3: River Forest vs. Game 1 winner, 7 p.m.

Friday

Championship: Game 2 winner vs. Game 3 winner, 5 p.m.

AT WINAMAC

Monday

Game 1: Wheeler vs. Rensselaer Central, 5 p.m.

Game 2: Winamac Community vs. North Newton, 7 p.m.

Tuesday

Game 3: Boone Grove vs. North Judson‐San Pierre, 5 p.m.

Game 4: Hebron vs. Game 1 winner, 7 p.m.

Wednesday

Game 5: Game 2 winner vs. Game 3 winner, 5 p.m.

Thursday

Championship: Game 4 winner vs. Game 5 winner, 5 p.m.

Class 1A

AT WESTVILLE

Monday

Game 1: Covenant Christian vs. Kouts, 5 p.m.

Tuesday

Game 2: Morgan Township vs. Westville, 5 p.m.

Thursday

Game 3: Game 1 winner vs. Game 2 winner, 5 p.m.

Friday

Game 4: Marquette Catholic vs. Washington Township, 5 p.m.

Saturday

Championship: Game 3 winner vs. Game 4 winner, 12:30 p.m.

AT TRITON

Monday

Game 1: West Central vs. LaCrosse, 5 p.m.

Game 2: Culver Community vs. Argos, 6:30 p.m.

Tuesday

Game 3: Game 1 winner vs. Game 2 winner, 5 p.m.

Game 4: Triton vs. South Central, 6:30 p.m.

Wednesday

Championship: Game 3 winner vs. Game 4 winner, 5 p.m.

0
0
0
0
0

Tags