{{featured_button_text}}
Softball

Sectionals

Class 4A

AT LAKE CENTRAL

Monday

Game 1: Lowell 13, Morton 0

Tuesday

Game 2: Munster 10, E.C. Central 0

Game 3: Crown Point vs. Kankakee Valley, late

Thursday

Game 4: Lake Central vs. Lowell, 4 p.m.

Game 5: Munster vs. Game 3 winner, 6 p.m.

Friday

Championship: Game 4 winner vs. Game 5 winner, 5 p.m.

AT CHESTERTON

Monday

Game 1: Chesterton 11, Valparaiso 1 

Game 2: Portage 14, Merrillville 3

Wednesday

Game 3: Chesterton vs. Portage, 5 p.m. 

Game 4: Hobart vs. Michigan City, 6:30 p.m.

Thursday

Championship: Game 3 winner vs. Game 4 winner, 6 p.m.

AT MISHAWAKA

Monday

Game 1: Penn 14, LaPorte 1

Game 2: South Bend Adams 23, South Bend Riley 1

Wednesday

Game 3: Penn vs. South Bend Adams, 4 p.m.

Game 4: Plymouth vs. Mishawaka, 6 p.m.

Saturday

Championship: Game 3 winner vs. Game 4 winner, 11 a.m.

Class 3A

AT GRIFFITH

Monday

Game 1: Highland 11, Calumet 0

Game 2: Clark 12, Gavit 7

Tuesday

Game 3: Hanover Central 9, Griffith 1

Game 4: West Side vs. Hammond, late

Thursday

Game 5: Highland vs. Clark, 5 p.m.

Game 6: Hanover Central vs. Game 4 winner, 7 p.m.

Friday

You have free articles remaining.

Become a Member

Keep reading for FREE!
Enjoy more articles by signing up or logging in. No credit card required.

Championship: Game 5 winner vs. Game 6 winner, 5 p.m.

Class 2A

AT WHITING

Monday

Game 1: Andrean 14, Lake Station 1

Wednesday

Game 2: Whiting vs. Bishop Noll, 5 p.m.

Game 3: River Forest vs. Andrean, 7 p.m.

Friday

Championship: Game 2 winner vs. Game 3 winner, 5 p.m.

AT WINAMAC

Monday

Game 1: Wheeler 12, Rensselaer 0

Game 2: Winamac 13, North Newton 6

Tuesday

Game 3: Boone Grove 16, North Judson‐San Pierre 0

Game 4: Wheeler 9, Hebron 7 (10 innings)

Wednesday

Game 5: Winamac vs. Boone Grove, 5 p.m.

Thursday

Championship: Wheeler vs. Game 5 winner, 5 p.m.

Class 1A

AT WESTVILLE

Monday

Game 1: Kouts 11, Covenant Christian 4

Wednesday

Game 2: Morgan Twp. vs. Westville, 5 p.m.

Thursday

Game 3: Kouts vs. Game 2 winner, 5 p.m.

Friday

Game 4: Marquette Catholic vs. Washington Twp., 5 p.m.

Saturday

Championship: Game 3 winner vs. Game 4 winner, 12:30 p.m.

AT TRITON

Monday

Game 1: West Central 12, LaCrosse 5

Game 2: Culver Community 22, Argos 5

Tuesday

Game 3: West Central vs. Culver Community, late

Game 4: Triton vs. South Central, late

Wednesday

Championship: Game 3 winner vs. Game 4 winner, 5 p.m.

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0